Wasz nowoczesny portal dla was

Mój fascynujący blog life stylowy

Stylowe auta – kupisz je na specjalnych aukcjach

Każdy z nas marzy o życiu w splendorze, to smutne, świat jest tak zbudowany, że nie każdy w tym splendorze może żyć. W następstwie tego opowiastki o tym, że jakiś pojazd należący do kogoś ważnego został kupiony za ciężkie pieniądze, na ogół rozpatrujemy z przymrużeniem oka. Często okazuje się, że dużo z używanych przez istotne osoby przedmiotów, gdy trafi na aukcję, ma prawo osiągnąć wartość przekraczającą o wiele wartość rynkową. Najlepszym tego przykładem są doborowe samochody, jakie niegdyś były własnością legendarnych polityków, aktorów, celebrytów, piosenkarzy. Niedawno na międzynarodowej aukcji znalazły się luksusowe samochody, należące do usuniętego prezydenta Tunezji. Jako, że miał on gigantyczne zamiłowanie do luksusu, wszelkie samochody znajdujące się w jego stajni były autami krótkich serii, fabrykowanych dla najbogatszych ludzi tego świata. Niestety, tunezyjski tyran, dyktator został obalony, a czmychając wspólnie z żoną do Arabii Saudyjskiej, wszelkie swoje idealna musiał zostawić w kraju, a rząd tunezyjski wystawił je na licytację, żeby odzyskać chociaż znikomą część zagrabionych przez niego walut. 

Jakie samochodowe perełki pojawiły się na aukcji? 

Maybach 62

Cadillac Limousine Mi Blinde

Aston Martin Vanquish

Bentley Continental Sport

Mercedes CL Sport

Porsche Panamera

GMC Cadillac

Lamborghini Gallardo

Mercedes McLaren

Licytacje luksusowych samochodów na świecie przyciągają wielu widzów – jedni chcą kupić samochód mający swoją historię, inni chcą z bliska obejrzeć luksus i zadumać się nad bogactwem innych. Niejednokrotnie, z racji na swoją wartość historyczną, ceny takich aut szybują w górę. Niejeden chciałby jeździć samochodem, który kiedyś należał do Marlona Brando, Sylwestra Stallone lub innej gwiazdy. I właśnie w przypadku aut wykwintnych, które zostały wystawione na aukcje z różnych przyczyn, najdroższa jest ich historia – na stronie technologia opisujemy takie przypadki.

Przetargi aut wykwintnych cieszą się gigantycznym zainteresowaniem. I nie chodzi tu jedynie o wozy najświeższej generacji – nieraz się zdarza, że najwyższe sumy zdobywają samochody kilkudziesięcioletnie, niemniej jednak mające jakąś własną historię. W jaki sposób dotychczas, najwyższą cenę zdobył samochód z 1957 roku – czerwone Ferrai Testa Rossa, został zbyty za astronomiczna sumę 16,4 mln dolarów. Jest to rekord cenowy na licytacjach automobilowych. O tym samochodzie wiadomo tylko, że poprzez osiem lat brał udział w rajdach samochodowych na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Europy, kto jest jego nabywcą – nie wykazano.

Sprawdź również:

https://www.extratimeout.com              trip

https://www.fox360.net/pl         podróże

https://www.fox360.net              business

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.